Кандидатсвай онлайн

  • en
  • ru
  • Кръгла маса Динамика на конкурентната среда на националния пазар на образователни услуги (2015-2021)

    На 3 декември 2021 г. се проведе кръгла маса на тема „Динамика на конкурентната среда на националния пазар на образователни услуги (2015-2021)“. В нея взеха участие членовете на екипа, реализирал дейностите по работните пакети в университетския проект по качеството със същото название, членовете на университетската и факултетните комисии по качеството, институционални одитори.

    Ръководителят на проекта доц. д-р Росица Михайлова запозна участниците с основните резултати по отделните пакети и представи презентация и анализ на данните за динамиката на обучаваните студенти и кандидат-студентите по региони през последните години. В подготовката на този пакет взеха участие служителите от Учебен отдел Коля Танева и Росина Минчева.

    Гл. ас. д-р Ивелин Иванов презентира изготвените интерактивни карти и сравнителни графики, визуализиращи конкурентната среда, в която осъществяват дейността си представените в ШУ професионални направления. В подготовката на емпиричните данни по този пакет се включиха екипи от всички основни структурни звена, сред които един студент и трима докторанти.

    Главният координатор на Центъра по качество на образованието Мирена Павлова презентира резултатите от анализа на добрите практики на университета по осигуряване на оптимална информационна среда за академичната общност, потребителите на кадри и потенциалните партньори, като обобщи съвместната работа по тази задача от проекта с експерта по връзки с обществеността на университета д-р Мая Конова и главния координатор на Център „Компютри и комуникационни мрежи“ инж. Надежда Иринкова.

    Доц. д-р Стефка Калева – зам.-ректор по акредитация, запозна участниците в проекта с резултатите от първата година на изпълнение на Политиката за развитие на Шуменския университет.

    След проведената дискусия се проведе майсторски клас на тема „Компоненти на дигиталната реалност като предпоставка за иновационни образователни технологии” с модератор доц. д-р Валентин Атанасов от Факултета по технически науки. През месец януари за участниците в проекта е предвиден и майсторски клас на тема „Функционалностите на Excel за нуждите на образованието и науката“ с модератор доц. д-р Красимир Харизанов от Факултета по математика и информатика.

    Публикувано на 11/12/2021