Шуменски университет "Епископ Константин Преславски"

  • en
  • Шуменският университет отличи лента на Арт колеж-София в Международния фестивал на любителските исторически филми

    Журито на Международния фестивал на любителските исторически филми Шумен 2020 г. в състав: проф. Божидар Манов – председател, д. н. Силва Хачерян, доц. д-р Стефан Минков, д-р Александър Донев и Стефан Хаджи Андоновски определи и връчи на 11 октомври 2020 г. наградите на фестивала. Сред отличените е филмът „Лъвов мост“ – специалната награда Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“. Авторите на лентата от Арт колеж-София получиха почетен плакет и грамота на Университета и парична сума.

    доц. Ст.Минков връчва награда

    Останалите награди са:

     

    Награда на Министерство на културата

    за филма „Направи си сам филм“

    автор : Нико Маеров

     

    Награда на Община Шумен

    за филма „Химнът на Шумен“

    автор : Апостол Фанев, Величко Геров, Жулиета Герова,

    Красимир Георгиев, Нико Майеров

     

    Награда на НЧ „Добри Войников 1856“ – Шумен

    за филма „Коренище“

    автор : Спиро Борисов, гр. Попово

     

    Първа награда

    за филма „Басарбовският манастир“

    автор : Владимир Илиев, Николай Василев, Милчо Йовчев от гр. Русе

     

    Втора награда

    за филма „Белоградчик и хората 2020“

    автор : Симеон Симеонов, Николина Маричова, Милен Велков, Валери Цветков   

    от гр. Белоградчик

     

    Трета награда

    за филма „Гимназията“

    автор : Апостол Фанев, Рени Векова, Наум Кулев

     

    Награда за кратък филм „Генчо Генчев“

    за филма „Незабравените хармоники“

    автор : Величко Геров,  Владимир Лечев, Жулиета Герова, Красимир Георгиев

     

    Награда   медал на UNICA

    за филма „Бае Пенчо“

    автор : Петър Рангелов, Десислава Златева, Иван Пенчев, Денчо Бучев

    от гр. Трявна

     

    Награда за сценарий

    за филма „Милион червени рози“

    автор : Владимир Илиев от гр. Русе

     

    Награда за режисура

    за филма „Родина, моя родина“

    автор : Александр Елагин, Виктор Быкодир, Надежда Лебедева,

    Наталья Беланенко, Анастасия Лещенко от Херсон, Украйна

     

    Награда за операторско майсторство

    за филма „Ramadan“

    автор : Rolf Mandolesi, Италия

     

    Награда за монтаж

    за филма „Дорожний роман”

    автор : Александр Елагин, Виктор Быкодир, Павел Зуб, Елена Кудышкина, Екатерина Елагина, Олег Субботин, Владимир Столяр, Надежда Лебедева

     

    Награда за звуково оформление

    за филма „Село Бождово“

    автор : Спиро Борисов, гр. Попово

     

    Награда за млад автор

    за филма „Заедно со разлики без предрасуди”

    автор : Кристиян Кочовски, Северна Македония

     

    Награда за връстник на фестивала

    за филма „Ламя“

    автор : Тихомир Дулев, Радостина Дулева, Георги Дулев, Калоян Дулев,

    Лиляна Дулева, Катерина Тодорова, Методи Терзийски от гр. София

     

    Награда на киноклуб „Мадарски конник“

    за филма „Струшкиот Дедо Мраз“

    автор : Петар Узуновски, Северна Македония

     

    Поощрителна награда

    за филма „Случва се“

    автор : студио „Клин“ при ПГИ-Шумен, ръководител Апостол Фанев

     

    Поощрителна награда

    за филма „Синигерът Чжико“

    автор : Димитър Атанасов, Янко Митев, Димитър Русев, Петя Ноева от гр. Хасково

     

    Награда на Съюз на българските филмови дейци

    за филма „Кината в Струга“

    автор : Петар Узуновски, Северна Македония

     

    Награда на Съюз на народните читалища

    за филма „Трифон Зарезан“

    автор : Евилина Швидченко, Молдова

     

    Награда на Национална федерация „Алтернативно кино“

    за филма „Черната птица с белия белег“

    автор : Виктор Быкодир, Александр Елагин, Андрей Бегун,

    Владимир Муравицкий

     

    Награда на Художествена галерия „Елена Карамихайлова“ – Шумен

    за филма „SCULPTURE“

    автор : Franc Kopic, Словения

     

    Награда на Регионална библиотека „Стилян Чилингиров“ – Шумен

    за филма „Човекът и неговото време“

    автор : Апостол Фанев, Величко Геров, Жулиета Герова,

    Красимир Георгиев, Нико Майеров

     

    Награда на Регионален исторически музей – Шумен

    за филма „Кралска следа“

    автор : Владимир Илиев, Николай Василев

     

    Награда на Националния исторически музей

    За филма: ”Светлата сянка на таланта”

    Автор: Владимир Илиев

    Публикувано на 13/10/2020