Шуменски университет "Епископ Константин Преславски"

  • en
  • Академичен съвет

    Структурен състав

    Структурно звено
    Брой членове
    Ректор1
    Факултет по хуманитарни науки6
    Факултет по математика и информатика4
    Факултет по природни науки5
    Педагогически факултет6
    Факултет по технически науки3
    Колеж – Добрич1
    ДИКПО – Варна1
    Админ. персонал2
    Студенти и докторанти6

    СЪСТАВ НА АКАДЕМИЧНИЯ СЪВЕТ

    (мандат 2019 г.- 2023 г. след ОС на ШУ, проведено на 25.10.2019 г.)

    проф. д.и.н. Георги Велков Колев - Председател на АС и Ректор на ШУ

    1. проф. д-р Веселин Божков Панайотов
    2. доц. д-р Константин Трендафилов Константинов
    3. доц. д-р Светлана Йорданова Неделчева
    4. доц. д-р Стефан Маринов Минков
    5. доц. д-р Стефка Янчева Петкова-Калева
    6. доц. д-р Тодор Райчев Тодоров
    7. доц. д-р Вежди Исмаилов Хасанов
    8. доц. д-р Корнелия Тодорова Цонева
    9. доц. д-р Радостина Петрова Енчева
    10. доц. д-р Теодоси Кирилов Теодосиев
    11. проф. д-р Цветеслава Веселинова Игнатова-Иванова
    12. проф. д-р Драгомир Вълчев Марчев
    13. доц. д-р Петинка Радева Галчева
    14. доц. д-р Росица Цанкова Владева
    15. доц. д-р Росица Димитрова Давидова-Маджарова
    16. проф. Димитър Николов Чолаков
    17. доц. д-р Екатерина Любомирова Люцканова
    18. доц. д-р Росица Петрова Михайлова
    19. доц. д-р Чавдар Георгиев Сотиров
    20. доц. д-р Чавдар Николаев Стойчев
    21. доц. д-р Янна Павлова Рускова
    22. доц. д-р Христо Атанасов Христов
    23. доц. д-р Огнян Момчилов Фетфов
    24. доц. д-р Нели Стойчева Димитрова

    25. доц. д-р Виолета Иванова Кюркчийска

    26. проф. д.м.н. Николай Иванов Янков

    27. д-р Николай Янков Николов – пом.-ректор

    28. Анка Каменова Стоянова – гл. счетоводител

    29. Дона-Мария Станиславова Дерменджиева – 1 курс, ПОИИ
    30. Иванка Филипова Благоева – 1 курс, Социално консултиране
    31. Симона Валентинова Василева – 1 курс, ИПО
    32. Симона Илкова Вълкова – 4 курс, ЕООС
    33. Стела Тодорова Иванова – 2 курс, БФ
    35. Теодора Филипова Неделчева – 1 курс, Социално консултиране